Historické památky v České republice

Zámek Milotice u Kyjova

Region v okolí Kyjova nabízí řadu památek, které rozhodně stojí za to, abyste je osobně navštívili. Jednou z mnoha takových památek je i státní zámek Milotice, který je právem nazýván jako perla Moravy.

Unikátní je nejen z hlediska dokonale zachovalé architektury barokního stylu, ale i svou okolní velmi rozsáhlou zámeckou zahradou, která je v tomto regionu naprosto jedinečnou a unikátní. Státní zámek v Miloticích prošel naposledy velmi rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2005 a to zejména v oblastech interiéru.

Co se týče zámecké zahrady a samotné zahradní cesty přímo k samotnému zámku, ta je udržována pravidelně už několik let, výjimkou pochopitelně není ani zámecký park, který už při vstupu na vás dýchne romantickou atmosférou, jako dělanou například na svatby a jiné slavnostní příležitosti. Nejzajímavější je bezpochyby Francouzská zahrada, která dokonale zapadá do kontextu barokního zámku a skvěle upravená krajina navíc dokonale harmonizuje s okolním přírodním prostředím zámku – zámek se nachází v okolí lesů a polí a to z jeho větší části. Při budování Francouzské zahrady se kladl důraz hlavně na naprostou geometrickou a přesnost a výjimkou tak není ani dnešní podoba zahrady. Velkou dominantou zahrady a samotného zámku je most, který obě dvě části zámku Milotice u Kyjova propojuje. Most je naprosto originální, o čemž svědčí i množství historických soch s lidskými i zvířecími motivy.

Okolí zámku Milotice tvoří i vlastní zámecké zahradnictví, které byla pro návštěvníky otevřeno až v roce 2013. Do té doby bylo veřejnosti zcela nepřístupné, zahradnictví vyniká nejen rozsáhlými ovocnými sady, ale i zeleninovou zahradou nebo menším rybníkem, který tvoří středobod zámeckého zahradnictví.

O zámku Milotice u Kyjova by se dalo mluvit hodiny a hodiny, ale kdo neuvidí na vlastní oči, tak rozhodně neuvěří. Zámek v Miloticích je nejen svou architekturou, ale i právě pro svou zámeckou zahradu, považován za jeden z nejkrásnějších státních zámků České republiky.

Komentáře jsou uzavřeny.